FINANČNÍ INVESTICI můžeme definovat jako odložení současné spotřeby do budoucnosti za účelem dosažení finančního efektu (výnosu). Díváme-li se na investici z úhlu kapitálových trhů, dochází zde k půjčování peněz investorů bankám (bankovní vklady) a firmám (dluhopisové a akciové trhy).

Investor vždy řeší u své investice kompromis mezi třemi základními faktory investování (investiční trojúhelník):

  • VÝNOS
  • RIZIKO
  • LIKVIDITA

Jelikož likvidita je dána investorovým investičním horizontem (doba na kterou chce investovat), zůstávají k vyhodnocení zbývající dva faktory. Všichni by chtěli dosahovat vysokých výnosů při nízkém riziku a s nejlepší likviditou (tzn.kdykoliv mít přístup ke svým penězům). Lze najít pouze kompromis mezi těmito možnostmi. Tento bod se nachází uprostřed plochy zmiňovaného investičního trojúhelníku a jelikož povaha investorů a jejich averze k riziku jsou různé, existuje proto mnoho dalších variant směrem k vyššímu riziku a vyššímu výnosu za cenu nižší likvidity (agresivní strategie), nebo konzervativní přístup s nízkým rizikem, dobrou likviditou a také nižšími výnosy.

Součástí práce s rizikem je také diverzifikace. Tento pojem už znaly naše babičky, když říkávaly:  "Nikdy nedávej všechna vejce do jednoho košíku!"

Podobně je to u investic, kdy riziko významně snižujeme rozdělěním našich investovaných peněz do několika investičních nástrojů. Za tímto účelem vznikly podílové fondy, které umožňují přístup k investicím i drobným investorům a nabízejí diverzifikovaná portfolia s přijatelnou mírou rizika a dobrou likviditou. Investor zde volí konkrétní podílový fond podle svého investičního profilu. Jak ale vybrat ten správný podílový fond z nabídky stovek nebo, v globálním měřítku, tisíců těchto fondů? 

Chtěli byste své peníze investovat právě do podílových fondů a nejste si jisti, který fond vybrat? Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme určit Váš investiční profil a doporučíme Vám optimální složení Vašeho portfolia.


Jak již víme, každý člověk je jedinečný. To se projevuje i v přístupu k investování. Mnoho z nás jsou tzv."hráči" a jsou přesvědčeni, že právě oni mají cit pro tzv."časování trhu", tzn. umění dobře odhadnout okamžik, kdy do trhu vstoupit a kdy z trhu vystoupit s profitem. Pro tento typ investora máme v nabídce produkt On-line obchodování.

Avšak i časování trhu vyžaduje hluboké znalosti chování trhu a rozhodování je založeno na podrobných analýzách. Mnoho z těch, kteří se pokusili o tyto burzovní spekulace, skončilo v dluzích a bez majetku. Ovšem jsou i takoví, kteří s dostatkem obchodní disciplíny a správně zvolenou strategií dodnes na takovém způsobu obchodování profitují a vydělali těmito spekulacemi spoustu peněz. 

On-line obchodníci většinou potřebují ke své práci on-line přístup přímo na burzovní parkety světových burz, dostatečný vstupní kapitál (cca 100 tis.-1mil.Kč) a dostatek volného času pro analýzy a studium trhů. Rovněž je tento způsob obchodování nákladnější ve srovnání s investováním do podílových fondů, jelikož se neobchoduje v takových objemech jako u podílových fondů. Je proto také obtížné a nákladné diverzifikovat a vytvořit si vlastní portfolio. Většinou se tedy spekuluje na vývoj ceny jednotlivého investičního aktiva, což sebou přináší vysokou míru rizika.

Chtěli byste si zkusit on-line obchodování na světových burzách a nevíte jak začít? Kontaktujte nás, rádi Vám poskytneme on-line platformu, ukážeme Vám jak správně číst burzovní grafy a používat analytické indikátory. Ukážeme Vám také vybrané opční strategie, vhodné pro tento typ obchodování.


 

Dotace 2017 - info ....